רכיבה בחורף

רכיבה על אופניים בחורף

רכיבה על אופניים בחורף לעומת בקיץ – כללי בטיחות

רכיבה על אופנים אמורה להיות חוויה מהנה ומספקת ולא משנה אם אתם רוכבים מקצועיים או רוכבים חובבים. רכיבה בקיץ דורשת מאיתנו לשמור על כללי הבטיחות הכוללים חבישת קסדה, לבוש בבגדים זוהרים או בולטים, נסיעה בשוליים או על המדרכה, גלגלים תקינים ומנופחים היטב, כפפות ומגנים למקרה של נפילות ושתייה מרובה של מים. כל הכללים האלו תקפים על אחת כמה וכמה כאשר מדובר ברכיבה בחורף ואם הכבישים חלקים ורטובים זו עוד סיבה להקפיד על כללי הבטיחות בזהירות יתר.

שהכביש רטוב וחלק או שהרוח נושבת בחוזקה עלינו להאט את הקצב ולרכב בצורה הרבה יותר רגועה מאשר ברכיבה רגילה. הכביש החלק מסכן מאוד את הרוכב ואם הצמיגים אינם תקינים ואינם מנופחים בלחץ האוויר הרצוי הרי שזו סכנה של ממש. רכיבה בגשם אינה מומלצת אבל אם בכל זאת כבר יצאתם לרכיבה ואתם לא מוכנים לוותר שמרו על כללי הבטיחות וחזרו הביתה בשלום.

רכיבה על אופניים בחורף – סכנת החלקה

רכיבה בגשם כאשר הכביש חלק אינה מאפשרת לנו לטעות או לבלום בלימות חירום ולכן אנו חייבים להאט את הקצב ולהיות מוכנים לכל תרחיש אפשרי. ביום קיץ חם יש באפשרותנו לבלום בפתאומיות כאשר מתפרצת חיה לנתיב שלנו או שאנו מזהים מהמורה בכביש אבל כאשר הכביש רטוב וחלקלק זה למעשה משאיר אותנו חסרי אונים במידה ולא נגיב בזמן. רוכבי אופני כביש חשופים יותר לסכנת ההחלקה ומלבד העובדה שרכיבה בשוליים דורשת ריכוז מירבי, הכביש הרטוב מחייב אותנו כרוכבים להגביר עוד יותר את הערנות במהלך הרכיבה.

נראות לקויה בעת רכיבה על אופניים בחורף

גם אם אנו יוצאים לרכיבה באמצע היום, עדיין הנראות בימי החורף פחות טובה בהרבה מימי הקיץ. השמש של הקיץ אינה נמצאת, העננים האפורים מכסים את השמיים ובלא מעט מקרים גם הערפל מסתיר לנו את הדרך. תנאי הרכיבה בחורף קשים מאוד וכמעט בלתי אפשרי לתכנן את הנסיעה למרחקים שכן הראיה מאוד מוגבלת. בנוסף לראיה המוגבלת שלנו יש לזכור כי גם אנחנו חשופים בצורה מועטה לרוכבים האחרים או לנהגים מסביבנו. מחזירי אור, פנסים וכל מה שיכול לבלוט מומלץ מאוד ברכיבת חורף ורק בעזרת האמצעים האלו נוכל לשמור על עצמנו ולהיזהר מפני הסביבה.

לחשוב פעמיים טרם הכניסה לשלוליות

מפגע נוסף בעת רכיבת חורף הן השלוליות בדרך. בימים גשומים המים מצברים בנקודות מסוימות במסלול הרכיבה שלנו וטרם הכניסה לשלולית עלינו לבדוק את עומקה. גם שלולית שנראית קטנה ורדודה עלולה להתברר כשלולית עמוקה מאוד שתרגום לנו להירטב ולהמשיך את הנסיעה שאנו ספוגים במים. אם נמשיך את הרכיבה שאנו רטובים גם נסתכן במחלות והתקררות וגם נפיק הנאה נמוכה יותר מהרכיבה. אין ספק שרכיבה על אופניים זו פעילות ספורטיבית מהנה ומאתגרת, עם זאת בימים הקשים של החורף מומלץ לוותר על הרכיבה ולהישאר בבית.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.