המסלול הכתום

שביל קק"ל -המסלול הכתום 

המידע הוא בגדר המלצה בלבד יש לרכוב בזהירות ובאחריות חלק מהמסלולים מעורבים גם לכלי רכב ורוכבי אופניים יש לרכוב לפי כללי התנועה. ולשים לב לשילוט היחודי שהוא ורק הוא מכוונים אותכם לשביל.

אורך המסלול: -8.5 קילומטרים

גובה מצטבר:44 מטר
משך הטיול: בין שעה לשעה וחצי.

קושי-בינוני  מתאים  לרוכבים  רוכבים היטב  אינו מתאים לרכיבה עם עגלות,  . המסלול עובר בכבישי אספלט, ובשביל אופניים יחודי (סינגל) חלקו עם ירידות ועליות הדורשים  כושר.

צל– רק בחלקו השני של המסלול בסינגל יש עצים שאפשר לנוח בצלם.

מים- אין מים. מומלץ לקחת מים בהתאם למזג האוויר. אפשרו לקנות בקבוק מים המתאים למתקן האופניים במחיר מוזל בלה-מדווש.

רכיב אחרי גשם- שהמסלול הוא על כבישי אספלט. דרכים סלולות, ומסלולי אופניים על אדמת כורכר אפשר לרוכבו כולו בכל מצב.

נקודות עניין בדרך: מטע חוחובה לשמן לתעשיית הקוסמטיקה, ,מחסני התחמושת של חייל האוויר הבריטי, , נקודת תצפית מרשימה. בעונת הפריחה רכיבה בין מרבדי הכלניות בין המרשימים ביותר באזור ופרחים רבים נוספים מגדל קק"ל.

חילוץ- לשוכרי אופניים מלה-מדווש בשעת תקלה ינתן שרות חילוץ והחלפת אופניים רק במסלולים הירוק והכתום ללא תשלום. יש לצלצל אלינו ולציין את מיקומכם או לפי מספרי העמודים או תיאור המקום או שליחת מיקום בטלפון. אם באפשרותו אנו נותנים  חילוץ בתשלום לכל רוכב בשטח.

סיפור דרך המסלול הכתום 

יוצאים ממרכז האופניים לה-מדווש לכיוון מערב ברכיבה על מסלול משותף על פי שילוט האופניים, כעבור 2 קילומטר המסלולים מתפצלים והרוכבים יכולים לבחור במסלול הרצוי להם.

מצומת הדרכים פונים שמאלה – דרומה יחד עם המסלול הירוק. לאחר  כ-400 מטרים ופונים שמאלה בדרך כורכר לבנה .
לאחר כ-600 מטרים הדרך נכנסת לאזור מיוער. הדרך הופכת ביער לסינגל נוח (מסלול אופניים צר). המגמה היא ירידה ביער איקליפטוס ומגיעה לערוץ קטן, אחד מני רבים שמוצאים את דרכם לנחל גרר ומשם לנחל בשור. כשמגיעים לערוץ הנחל השביל מתעקל ומתחילים לעלות בחזרה ביער ושוב לכביש האספלט שעזבנו קודם.

מולנו נמצאות סוללות עפר רבות, בעלות מראה מוזר. הן עשויות בצורת האות חי"ת, שצדה הפתוח נחסם בקיר אבן. בין זרועות ה-חי"ת לקיר הפתוח נותרו שני פתחי כניסה. הצבא הבריטי בנה את המבנים האלה בימי מלחמת העולם השנייה, כשצבא גרמניה החל להתקרב למצרים ולארץ ישראל. הכוונה הייתה לאחסן בהם תחמושת, אבל למרבה המזל נחסם הצבא הגרמני באל-עלמיין, ובבונקרים אלה לא אחסנו ולו גם פצצה אחת. כיום, כשהמחסנים מוקפים בשדות חיטה, המראה סוריאליסטי, ומגדל התצפית של הקרן הקיימת שנמצא בסמוך רק מוסיף לתחושה זו.

השביל "הכתום" פונה ימינה וחוזר בכביש האספלט לנקודת המוצא לה-מדווש. יש אפשרות מנקודה זו להמשיך שמאלה על המסלול הכחול.

*המסלולים מסומנים ע"י קק"ל המשתדלת לשמור על איכותם. כל בעיה שצצה במסלולים כגון: שילוט לקוי, בורות ומפגעים אחרים ועוד

יש לפנות במייל לקו ביער של קרן הקיימת לישראל:  [email protected]

מפת מסלולי משפחות