מאיזה גין ניתן לרכב על אופניים

מאיזה גיל אפשר לרכב על אופניים

אחת ולתמיד – מאיזה גיל אפשר לרכב על אופניים?

 

מעטים הדברים שאפשר לסמן אותם כקונצנזוס אצל ילדים ומבוגרים גם יחד. לרוב, מדובר על עולם של ילדים ועל עולם של מבוגרים, שבכל אחד מהעולמות קיים תוכן הייחודי לכל אחד. יחד עם זאת, ניתן לסמן משהו אחד לפחות, המסתמן כחביב על מבוגרים ועל ילדים גם יחד: האופניים. מדובר על כלי תחבורה, שנעשה בו שימוש רחב בכל טווחי הגילאים. מעבר ליכולת להתנייד בקלות ממקום למקום באמצעותם, הפכו האופניים גם לענף ספורט שרבים אוהבים לעסוק בו, וכאלו שאף הפכו את התחביב למקצוע של ממש. אם כן, עולה השאלה הגדולה: מאיזה גיל אפשר להתחיל לרכב על האופניים?

 

התחנה הראשונה – אופני דחיפה המטרה: שיווי משקל

 

פעם היו אופני התלת אופן ואחריהם אופניים עם גלגלי העזר הוא הגיל המומלץ לשריקת הפתיחה הוא גילאי 3-5 שנים. עכשיו אופני הדחיפה או יש הקוראים להם "אופני איזון" אופניים אלו קלות מאוד ללא פדלים ושרשרת ועל הילד לדחוף ברגליו כדי להתקדם וכך גם הוא לומד להתאזן על האופניים ללא עזרה של מבוגר. ילדים מיומנים יכולים לנוע עם אופניים כאלו במהירות ובעצמאות מוחלטת. על מנת להבטיח את בטיחות הילדים, חשוב להרגיל אותם להסתכל קדימה בעת שהם רוכבים. החוויה של הרכיבה חדשה ומרגשת להם, כך שלא מעט פעמים קורה שהם מביטים לצדדים ונהנים מהנוף החולף.

 

מעבר לאופנים רגילים

אופני הדחיפה יכולים להיות כלי הרכב לילד לתקופה עד שהילד בשל לאופניים של גדולים וזה אומר שהוא שולט היטב בשווי המשקל ושהוא מספיק חזק למאמצים קשים יותר. מכיוון שהילד לומד להתאזן ולשלוט באופניים המעבר לאופניים עם שרשרת ופדלים ללא גלגלי עזר הוא קל ומהיר מאוד.

כאשר מדובר על רכיבה של ילדים, ההמלצה היא לתת להם לרכב בשטח לא גדול, על מנת שתוכלו מצד אחד לפקח עליהם, ומצד שני להעניק להם חופש ברכיבה. דעתם של הילדים מוסחת בקלות, וכל גירוי הכי קטן מושך את תשומת לבם. הילדים צריכים ללמוד להכיר את השינויים ללמוד לפדל וכן לדעת להשתמש במעצורים. אך עדיין חשוב לנקוט באמצעי זהירות. ניתן לומר, כי בעת שאתם מרגישים כי הילדים רוכבים בזהירות, מביטים קדימה ויודעים לזהות סכנות.

 

איזה אופניים ראשונות לבחור

חשוב מאוד שאופניים לילד יתאימו לו במידה ולא גדולות מדי כמו כן יש לנסות ולבחור אופניים קלות ואיכותיות

כדי שהמעבר לאופניים רגילות לא יסתיים במשבר והרגשת כישלון של הילד. יש בשוק מבחר גדלו של אופני ילדים וכדאי להתייעץ עם המוכר בחנות האופניים. לא כדאי  להשאיר את גלגלי העזר אלא ישר לתת לילד לתרגל וללמוד עליה על האופניים, פידול ועצירה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.