איך מתקנים פנצ'ר

איך לתקן פנצ'ר באופניים

פנצ'ר באופניים? לא קרה כלום! המדריך המלא לפניכם

 

התרחיש הכי פחות נעים בעת שיוצאים לרכיבה עם האופניים, הוא לגלות פנצ'ר באחד הגלגלים. בשנייה הראשונה אתם מתוסכלים ומאוכזבים, אך במהרה תגלו כמה מהר אתם עתידים לחזור ולדווש. על מנת למזער את הסיכוי של פנצ'ר באופניים, חשוב שתדעו שהסיבות העיקריות לפנצ'רים ה רכיבה על זכוכית, קוצים או גופים חדים, כך שרכיבה בשטחים כאלו מעלה את הסבירות לפנצ'ר. בנוסף, ניפוח לא נכון של הגלגלים יכול להוביל גם הוא לפנצ'ר, כך שלפני כל רכיבה הקפידו לנפח ללחץ המתאים ביותר.

 

המדריך לתיקון הפנצ'ר – לא נורא כמו שחשבתם

הדבר הראשון שעליכם לעשות לטובת תיקון הפנצ'ר, הוא לחלץ את הגלגל מהאופניים. את פירוק הגלגלים תוכלו לעשות באמצעות פתיחה של מנוף השחרור, בעת שאתם מסובבים על מנת לפתוח את הבורג הנגדי. בהמשך, אתם צריכים להוציא את שפת הצמיג מחישוק הגלגל באמצעות כפות החליצה. חשוב מאד שתשתמשו בכפות חליצה מפלסטיק, שכן הן ימנעו נזק לחישוק שלכם. כף החליצה צריכה להיכנס ברווח שנמצא בין החישוק ובין הצמיג, וכך לאט עליכם לעבור בעדינות לאורך כל הצמיג עד שהוא מוסר מהחישוק.

 

השלב הבא

בהמשך, עליכם לשלוף את הפנימית הישנה, אך חשוב שתשמרו על כיוון הפנימית אל מול הצמיג כדי שתוכלו לזהות את החור הנמצא בפנימית, וכך להתאים אותו לצמיג ולאיזור שבו נעוץ החפץ שגרם לכם לפנצ'ר. בהמשך, עליכם לבדוק אם יש חפץ זר שעדיין תקוע בצמיג ואם כן להוציאו, ומיד לאחר מכן, דאגו להחליף לפנימית חדשה מומלץ עם חומר המנוע פנצרים. נפחו אותה קלות לטובת הגדלת הנפח שלה, וכך תוכלו להחזיר אותה בקלות למקום.

 

השלב האחרון

כעת, עליכם להכניס את הפנימית אל המקום המיועד לה, תוך שאתם מהדקים את הצמיג אל חישוק הגלגל. בעזרת הבהונות תוכלו להעלות את שפת הצמיג בחזרה אל עבר החישוק, ואתם ממש לקראת שלהי התהליך. תוכלו להסתייע בכף החליצה על מנת לשבץ בקלות את החלק שנותר. כעת, כל שנותר לכם, הוא לנפח את הצמיג ללחץ הרצוי לכם. משאבה תסייע לכם כאן רבות, ותוך כדי שאתם מנפחים, תוכלו להבחין האם הצמיג משובץ היטב במקום הנכון על החישוק. לאחר שניפחתם אוויר, החזירו את הגלגל למקום, וסעו בביטחה אל היעד שלכם.

 

למה חשוב לדעת לתקן פנצ'ר לבד?

בעת שתדעו לתקן פנ'צר לבד, הרי שלא תצטרכו להיות תלויים במישהו שיבוא לסייע לכם. לעתים, מתבצעות רכיבות בשטחים גדולים ומרוחקים, כך שלהזמין מישהו שיתקן לכם את הפנצ'ר, היא אפשרות לא רלוונטית. כעת, שאתם יודעים איך לתקן פנצ'ר, תוכלו לעשות זאת לבדכם, בכל מקום ובכל שלב. לא מדובר על תורה מסובכת כלל, וכל שנדרש מכם הוא לעבור אחר השלבים עד לשיבוץ הצמיג על הגלגל ולהמשיך בנסיעה שלכם. בעת שתדעו לעשות זאת לבד, הרי שאתם גם חוסכים כסף רב בעלות תיקון של איש מקצוע.

לסיכום: מומלץ לרכוש תיק אוכף ובו לשים פנימית, כפות לחליצת צמיג, אולר כלים לאופניים ומשאבה המתחברת לשלדת האופניים. עם כלים אלו תוכלו לפתור את רוב הבעיות העלולות לצוץ ברכיבה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.